AUTOSERVIS AUTOMONT

Autoservis Praha jsme tu pro Vás již od roku 1992...

 

 

Plnění klimatizace zahrnuje:klimatizace automont

 • práci mechanika a použití plnícího přístroje
 • odsátí starého chladiva a oleje
 • vakuový test těsnosti
 • vyčištění systému
 • přefiltrování starého chladiva a vrácení zpět do systému - patentovaná vícestupňová
 • recyklace
 • plnění klimatizace 716,- Kč
 • Climtest-diagnostika klimatizace pomocí přístroje Valeo Climtest od 363,- Kč

Plnění klimatizace nezahrnuje:

 • doplění klimatizačního média do 100 % stavu - zákazník doplácí podle spotřebovaného množství v gramech
 • doplnění klimatizačního oleje podle potřebného množství v mililitrech
 • jednorázovou dávku UV kontrastní látky

 

Jak poznáte, že je autoklimatizace v pořádku?

Stačí sledovat chování klimatizace při jejím provozu. Při zapnuté klimatizaci, kdy se okolní teplota pohybuje okolo 25°C, by se teplota vzduchu z výdechů ventilace auta měla pohybovat okolo 5-10°C a kompresor by se při volnoběžných otáčkách u většiny vozů neměl vypínat. Stejně tak jakýkoliv hluk vycházející z kompresoru může naznačovat problém. Také by z Vaší klimatizace neměl být cítit žádný nepříjemný pach. V opačném případě je včasná návštěva v autoservisu namístě.

Uniká Vám chladící médium??

Neutrácejte zbytečně za výměnu tlakových trubek nebo hadic. Většinu prasklin tlakových hadic a trubek jsme schopni opravit bez vaření, nebo výměny.

Hlavní výhody:

 • možnost opravit pouze poškozenou část
 • rychlé a levné řešení
 • méně běžné vozy nejsou problém
 • široká nabídka spotřebního materiálu - fitinky, hadice, objímky...
 • více napoví obrázky dole na této stránce...


Co způsobuje zápach z klimatizace a proč dezinfikovat klimatizaci ?

Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku), protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Zápach bývá nejintenzivnější v okamžiku po vypnutí a opětovném zapnutí klimatizace v krátké době (např. při zastávce u benzínové pumpy apod.).
Proto je velmi vhodné provádět tzv. dezinfekci klimatizace, která zničí bakterie a plísně, a tím odstraní zápach. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak trvale zabránit, a z toho důvodu se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět dvakrát ročně, vždy před a po sezóně používání klimatizace, a to i v případě, když zápach necítíte. Problém růstu bakterií na výparnících je všeobecný a postihuje všechny používané klimatizační okruhy, nejen ty v automobilech.

Neudržovaná klimatizace to je kašel, pálení očí...

Zanedbáním údržby klimatizace se zbytečně vystavujete všem nepříznivým vlivům, které vyplývají z pobytu v podobných prostředích. Kašel, podráždění, pálení v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání dezinfekce autoklimatizace. Toto pociťují obzvlášť osoby se zvýšenou citlivostí, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu klimatizace ve Vašem autě.

Proplachování chladivem

Nejsou potřeba žádné přídavné prostředky, ideální pro odstranění oleje ze systému. Žádné problémy s výrobcem jako proplachovací médium se používá stejný prostředek. Chladivo se recykluje přes servisní zařízení a lze jej opět použít. Nevznikají náklady na likvidaci. Žádné škodlivé účinky na těsnění a komponenty, proplachovat lze kompletní díly systému proto vznikají nižší náklady na demontáž a montáž, protože většina dílů zůstane v systému.
Po celou dobu provozu kompresoru, dochází k oděru vnitřních částí autokompresoru. Tyto částečky které se dále dostávají do systému většinou dokáže zachytit funkční filtrdehydrator (i proto doporučujeme jeho pravidelnou výměnu)
Drobné nečistoty a částečky kovu mohou ulpínat na stěnách a záhybech systému. Také dochází k tvorbě usazenin a kalů které není možné jiným způsobem odstranit. Proto je nutné, vždy při výměně kompresoru, repasích či opravách zajistit odpovídající vyčištění klimatizačního okruhu.
Samozřejmostí je čištění při zadření či vydření autokompresoru, kdy je tato procedura nezbytná a nelze ji vynechat.

 

Systém na opravu tlakových hadic klimatizací

Namačkávací systém

Systém na opravu tlakových trubek klimatizací

Systém LOKRING

Autoservis AUTOMONT

PRAHA Hloubětín

mechanické opravy všech značek

Automont autoservis pečuje o Vaše auta již od roku 1992.
Za tu dobu jsme získali mnoho spokojených zákazníků.

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - Čtvrtek 07:30 - 17:00
Pátek 07:30 - 15:00

TELEFONÍ ČÍSLA

+ 420 281 864 144
+ 420 777 223 673

ADRESA

Hloubětínská 38 PRAHA 9

Pojedu autem

Z křižovatky Průmyslové a Poděbradské ulice dále po Poděbradské směrem na Černý Most. Hned na další světelné křižovatce vpravo, a cca 5 metrů od této křižovatky je vlevo vjezd do dvora.

Pojedu MHD

Metrem trasa B do stanice Hloubětín, výstup vpravo, po ulici Poděbradská zpět směr centrum. Po cca. 50ti metrech světelná křižovatka, na této křižovatce vlevo, a po cca.5ti metrech vlevo vjezd do dvora. Orientační bod v blízkosti: Restaurace "Na Staré Hospodě".

Automont

FACEBOOK
QR CODE MOBIL
ZPRACOVÁNÍ OS. ÚDAJŮ
Hloubětínská 38 PRAHA 9
tel: + 420 281 864 144
tel: + 420 777 223 673

Otevírací doba

OTEVÍRACÍ DOBA
Pondělí - Pátek
07:30 - 17:00 hod

Pátek
07:30 - 15:00 hod